Internetowa ruletka

W większości internetowych kasyn, w ofercie serwisu znajduje się możliwość gry w ruletkę z innymi żywymi użytkownikami, zarówno o prawdziwe pieniądze, jak też w celach czysto rozrywkowych. Sama gra opiera się na zasadach stosowanych przez prawdziwe kasyna, z tym jednym wyjątkiem, że zamiast krupiera, nad wszystkim czuwa sztuczna inteligencja. Ruletka jest to pseudolosowa gra hazardowa, której początki sięgają 1645 roku, kiedy to została opracowana przez francuskiego uczonego Blaise’a Pascala. Jej niesłabnąca popularność pozwoliła na zdobycie przez nią tytułu niekwestionowanej królowej kasyn.

Rozgrywka  w online kasyno polega na losowaniu przy pomocy kuli jednej z trzydziestu siedmiu liczb znajdujących się na półkolistej powierzchni, oddzielonych od siebie przegrodami, z których osiemnaście stanowią liczby parzyste, drugie tyle liczby nieparzyste – wszystkie podzielone następnie na kolory czarny i czerwony: znajduje się na niej także jedno zielone pole z cyfrą zero.

Każda partia zaczyna się od przyjmowania zakładów, podczas której gracze obstawiają spodziewany przez siebie wynik losowania – może to być jeden określony numer (Straight Up, wypłata 35:1), dwa numery (Split Bet, wypłata 17:1), trzy numery (Street Bet, wypłata 11:1), cztery numery (Corner Bet, wypłata 8:1),  pięć pierwszych numerów (Five Bet, wypłata 6:1), całą linię numerów (Six Line Bet, wypłata 5:1), całej kolumny (Column Bet, wypłata 2:1), kolejnych tuzinów liczb (Dozen Bet, wypłata 2:1), liczb parzystych lub nieparzystych (odpowiednio Even/Odd, wypłata 1:1), kolejnych ‘18-stek’ numerów (1st/2nd 18, wypłata 1:1) tudzież wybrania koloru czarnego lub czerwonego (Black/Red, wypłata 1:1).

Następnie, po komunikacie: „no more bets” (czyli po polsku „koniec przyjmowania zakładów”) rozpoczyna się faza losowania. Podczas niej półkolista powierzchnia ruletki zostaje wprowadzona w ruch po czym pojawia się kulka poruszająca się w kierunku przeciwnym do obrotu tarczy. Po trzech obrotach tarcza zostaje zatrzymana, a kulka ląduje na jednym z trzydziestu siedmiu pól, wskazując jednoznacznie na zwycięzcę zakładu, któremu wypłacona zostaje zdobyta wygrana.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.