1

Sims Online

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sims Online

Popularność gry The Sims zaskoczyła chyba również samych autorów. Gra ta przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszych miejscach najlepiej sprzedających się gier w wielu krajach. Z jednej strony dlatego, że była nowatorska, a z drugiej, że w sieci pojawiało się mnóstwo do niej dodatków.
Nowatorska to była bez wątpienia, ponieważ do tej pory producenci nie wpadli na pomysł, by stworzyć grę o zajmowaniu się wirtualnymi ludźmi. Owszem były wirtualne zwierzęta, ale nie ludzie. Maxis trafił swoim pomysłem na żyłę złota. A tą żyłę trzeba było jak najlepiej wykorzystać, dlatego zaczęły wychodzić dodatki jak Światowe Życie, czy Balanga, nie mówiąc już o setkach, jeśli nie tysiącach mebli, strojów, czyli jednym słowem wyposażenia naszego domu. Można było ściągać radia nadające muzykę z internetu, szafy grające z ulubionym MP3, czy wiele innych przedmiotów, podnoszących atrakcyjność gry.
Jednak do tej pory firma nie umożliwiła gry w internecie. Nie umożliwiła aż do teraz, bowiem już niedługo na rynku pojawi się gra Sims Online. A gra zapowiada się naprawdę interesująco. Ale zacznijmy od samego początku.
Na potrzeby gry stworzony zostanie ogromy świat składający się z wielu miast. O wielkości tego świata może świadczyć fakt, że każde miasto jakie będzie znajdowało się w sieci, będzie obsługiwał oddzielny serwer. Imponujące, nie? Ale to jeszcze nie wszystko. Te miasta nie będą klonami innych miast. Każdy teren na jakim przyjdzie nam zamieszkać będzie całkowicie różnił się od innych miejsc świata Sims. Będziemy mogli zamieszkać na wybrzeżu, górach, czy w jeszcze innym miejscu. Żeby było ciekawiej Maxis będzie tworzył tereny dla graczy o tych samych zainteresowaniach i tak fani westernów będą osiedlali się w miasteczku żywcem wyjętym z filmów o dzikim zachodzie, znajdą się także miejsca, gdzie doskonale czuć się będą fani fantastyki naukowej jak i świata fantasy.
Podstawą gry będzie interakcja z innymi graczami. I to na szereg różnych sosobów. Podstawową formą interakcji będzie praca, ponieważ nasz Sim będzie musiał z czegoś żyć. A pracować będzie można u innych graczy. W grze wbudowano specjalny system ekonomiczny, który umożliwi egzystencję i zarabianie pieniędzy przez nasze Simy. Niestety nie powiedziano bliżej w jaki sposób ma to wyglądać, na czym będziemy zarabiać i w jaki sposób. Wiadomo jedynie, że między graczami mogą zawiązywać się spółki i wtedy taka spółka będzie prowadziła interesy, jak np. zbudowanie kasyna czy sklepu, a następnie czerpanie z nich zysku. Oczywiście spółka będzie głównie po to, by zebrać więcej pieniędzy na rozpoczęcie działalności. A dla tych, którzy w czasie gry będą się nudzić, przygotowano szereg małych gier jak: szachy, blackjack czy inne gry pozwalające się rozerwać. Będzie także wiele okazji do rozmowy, a dla tych, którzy chcą to zrobić prywatnie, będą stworzone specjalne chaty.
Graficznie Sims Online będzie bardzo podobna do zwykłej wersji gry. Ale interfejs uzyska wiele nowych opcji. Przed rozpoczęciem gry trzeba będzie również ustawić parametry naszej postaci. Większość z nich będzie taka sama jak w zwykłej wersji gry, jednak dojdzie też kilka nowych jak: zainteresowania naszego sima, hobby. A to wszystko by ludzie wiedzieli, jaką jesteśmy osobą. Nie muszę chyba mówić, że najlepiej będzie podać swe prawdziwe zainteresowania. Wtedy lepiej się porozumieć z innymi graczami, a na pewno znajdziemy wielu o podobnych zainteresowaniach jak nasze.
Niestety na Sims Online będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, bowiem gra jest na razie we wczesnej fazie produkcji. Jednak już po tym czego można się było dowiedzieć z materiałów prasowych widać, że gra na pewno przyniesie Maxisowi nowych klientów, a grze nowych fanów. Nie wiadomo także, czy za granie pobierane będą jakieś opłaty, ale sądząc po zapleczu technicznym jakie będzie potrzebne do umożliwienia gry, to pewnie opłaty będą. Nie wspominam już o tym, że u nas gra będzie miała ograniczony krąg odbiorców ze względu na wysokie ceny internetu.

About the author: